До безкоштовної доставки Вам не вистачає 2500 грн
Бренд Puma історія
Історія бренду
 
Історія
Незабаром після Першої світової війни, на початку 1920-х років, Дасслери на сімейній раді вирішили організувати сімейну справу - пошиття взуття. Першою продукцією сім'ї Дасслер були домашні капці та ортопедичне взуття для тренувань спортсменів-інвалідів (яких було багато після війни). Матеріалом для них служило списане військове обмундирування, а підошви вирізали зі старих автомобільних покришок. Основну роль цьому сімейному підприємстві грали брати Адольф (Аді) і Рудольф (Руді) Дасслери, 1924 року вони офіційно зареєстрували «Взуттєву фабрику братів Дасслер» («Gebrüder Dassler»). Два брати з протилежними характерами доповнювали один одного — Адольф — спокійний та врівноважений виробник, тоді як Рудольф — активний та комунікабельний продавець.
У 1925 році Адольф винайшов і пошив перші у світі футбольні бутси з шипами. Футбольна модель виявилася зручною і разом із гімнастичними тапочками стала основною продукцією Дасслерів. Попит на їх взуття був настільки великий, що в 1926 вони змогли побудувати фабрику, на якій працювало 25 чоловік і яка випускала до 100 пар взуття на день. У 1928 році шипування братів, розроблені разом з Джозефом Вайтцером, одержують патент німецького бюро. На літніх олімпійських іграх 1928 року в Амстердамі взуття братів уперше з'являється на великих спортивних змаганнях. На Олімпіаді 1932 року в Лос-Анжелесі німець Артур Йонат, виступаючи у взутті «Дасслер», став третім у бігу на 100 метрів. Це стало першим серйозним успіхом рекламної кампанії, яка базується на співпраці зі спортсменами.
Після початку Другої світової війни, незважаючи на те, що обидва брати Дасслер були переконаними членами нацистської партії, фабрики Дасслерів зазнали конфіскації нацистами, а самі брати вирушили на фронт. На одній із фабрик нацисти спробували налагодити виробництво ручних протитанкових гранатометів, проте фабричне обладнання було не пристосоване для такого виробництва, тому Адольфа повернули з армії через рік — виготовляти тренувальне взуття для німецьких солдатів.
Баварське містечко Херцогенаурах потрапило до американської зони окупації. Рудольф потрапив у табір для військовополонених, фабрика Дасслеров постачає до Сполучених Штатів 1000 хокейних ковзанів за умовами контрибуції. Як компенсацію за ковзани вона отримує списану амуніцію армії США - намети, старі бейсбольні рукавички і т. д. У 1946 окупація закінчилася, Рудольф повернувся з табору для військовополонених. Сімейну справу братам довелося піднімати майже з нуля. Взуття «Дасслер» знову вироблялося із залишків військової амуніції, а 47 найманих працівників отримували зарплату товаром (дровами, пряжею тощо).
Весною 1948 року, невдовзі після смерті батька, брати розлучилися через сварку. Рудольф забрав собі нову фабрику, а Адольф – стару. Вони домовилися не використовувати назву та символіку сімейного підприємства. Аді назвав свою фірму Addas, а Руді свою RuDa (від Rudolf Dassler). Але вже через кілька місяців Addas перетворився на adidas (скорочення від Аді Дасслер), а Ruda – на Puma. Так припинив існування всесвітньо відомий на той час бренд Dassler. Самі брати до кінця своїх днів мовчали про причини сварки. Можливо, Руді так і не зміг вибачити Аді, що після війни той не спробував визволити його з табору для військовополонених, використовуючи знайомство з американськими офіцерами. А можливо, вони просто не змогли розділити спадщину батька. У будь-якому разі після розвалу сімейного підприємства брати один з одним не розмовляли (крім як у суді), а Puma та Adidas стали найзапеклішими конкурентами.
Бренд Puma історія
419 товарів