До безкоштовної доставки Вам не вистачає 2500 грн
Jack Wolfskin
Історія бренду
 
Jack Wolfskin – відомий німецький виробник одягу та аутдор спорядження. Компанія була заснована недавно, всього 33 роки тому (1981 року). Треба бути дуже впевненим у своїх силах, щоб вийти на сучасний ринок, коли багато конкурентів мають за своїми плечима історію 100 річних традицій, як, наприклад, Deuter. І не просто вийти, а стати одним із лідерів ринку. За численними опитуваннями та за визнанням самої компанії, зараз Jack Wolfskin є одним із найбільших постачальників outdoor продукції на світовому ринку.
На даний момент продукція компанії включає не тільки екіпірування та спорядження туристичної спрямованості: одяг, взуття, рюкзаки, спальні мішки, але цілий ряд продукції для використання в повсякденному житті. Саме така спрямованість на абсолютно різні ринки і робить бренд Jack Wolfskin шалено популярним у всьому світі.
У чому ж «Вовки» інші, ніж історія Jack Wolfskin, так не схожа на історії інших виробників товарів для outdoor?
Хоча спільне у компанії Jack Wolfskin з іншими все-таки є, її історія також починається з «сиділи ми якось біля вогнища…»
Декілька фактів про Jack Wolfskin
Заснування компанії Jack Wolfskin та її поневіряння
Jack Wolfskin не є сімейною компанією, як багато конкурентів. Вся їх історія творилася в сучасному світі за тісної взаємодії з фінансовими інвестиційними групами, і вона досить коротка та малоцікава. Але з іншого боку, історія бренду Jack Wolfskin показує, що ентузіазм, знання ринку та хороша фінансова підтримка дозволяють впевнено зайняти місце на ринку поруч із компаніями, що мають вікові історії та традиції.
Компанія Jack Wolfskin була заснована Ульріхом Даусеном (Ulrich Dausien) та Манфредом Хелом (Manfred Hell) у 1981 році у місті Франкфурт-на-Майні як товарний знак компанії Sine. Дуже швидко Jack Wolfskin здобула перший успіх, і було прийнято рішення відокремитися від компанії Sine. У 1991 році бренд був проданий американській компанії — виробнику туристичного спорядження Johnson Outdoors, якій необхідно мати сильний Європейський підрозділ для експансії на цьому ринку.
Історія міграції від різних власників не закінчилася. У 2002 році Jack Wolfskin було продано Johnson Outloors за 42 мільйони євро інвестиційної компанії Bain Capital. 2005 року Bain Capital у свою чергу продав Jack Wolfskin двом інвестиційним фондам за 93 мільйони євро.
2011 року компанію придбала фінансова група Blackstone Group, яка володіє маркою Jack Wolfskin і зараз.
Масштаби Jack Wskinolf
Перший спеціалізований магазин Jack Wolfskin відкрився у 1993 році. До цього моменту продукція поставлялася на продаж у різні outdoor та спортивні магазини. З того часу минуло майже 30 років і зараз понад 600 магазинів Jack Wolfskin працюють у всьому світі. Майже всі вони у форматі франчайзингу. А штат співробітників компанії Jack Wolfskin у штаб-квартирі у м. Ідштайн налічує понад 650 осіб.
Один з магазинів Jack Wolfskin у Гамбурзі.
Назва Jack Wolfskin
Історія бренду досить романтична. Ніяких тобі прізвищ сімей ковалів, кравців чи ще якихось ремісників. Назву шукали для цілком сформованої ідеї виробництва. За словами Манфреда Хелла, ім'я бренду було навіяне виттям вовків під час посиденьок біля вогнища у далекій Канаді, та суворими творами Джека Лондона.
А ти хто такий? Дикий характер вовків
Вигадати назву — це лише половина справи. Історія логотипу Jack Wolfskin менш романтична, але довша. Дуже цікава боротьба компанії за свій логотип — відомий відбиток лапи.
У 2002 році розгорівся спекотний судовий процес за право володіння логотипом у вигляді вовчого сліду між Jack Wolfskin та німецькою газетою Taz. У 1978 році газета Taz розробила собі логотип у вигляді вовчої або собачої лапи, але через простодушність не зареєструвала його офіційно. Компанії Jack Wolfskin вдалося довести це. Незважаючи на те, що логотип Jack Wolfskin з'явився пізніше, у 1982 році він був зареєстрований. Проте цей процес породив цілу хвилю бойкоту продукції компанії в довгій боротьбі за «лапу». Але першу атаку було відбито.
Ось лише деякі віхи епічної битви, яка продовжується всю історію існування Jack Wolfskin. У жовтні 2009 року боротьба довкола логотипу компанії розгорілася з новою силою. Цього разу з іншого боку барикад виявилися різні дизайнерські маленькі компанії, які використовували для своєї продукції логотипи у вигляді відбитка лап різних тварин. Jack Wolfskin, узаконивши свою "лапу", вирішив, що відтепер відбиток лап будь-якої тварини - це грубе порушення прав монополіста. В результаті піднялася потужна хвиля протесту в блогосферах та пресі, на Jack Wolfskin було подано позов до суду про порушення великою компанією прав малого підприємництва. У відповідь на небажання Jack Wolfskin йти на будь-який компроміс виникли масові заклики, які призвели до тотального бойкоту продукції компанії не лише у Німеччині, а й за кордоном. Під тиском громадськості компанія здалася та випустила прес-реліз, у якому погодилася обговорювати кожен випадок окремо та не розпочинати обговорення з вимогою компенсації за використання відбитка лапи.
Було ще кілька позовів, але Jack Wolfskin, загартований у судових баталіях, зміг відстояти свій логотип. Сподіватимемося, що ще довгі роки знайомий «слід» радуватиме нас якістю своєї продукції.
Асортименти Jack Wolfskin
Продукція Jack Wolfskin має такі напрямки:
- Одяг та головні убори.
- Взуття.
- Рюкзаки.
- Намети.
- Спальні мішки.
- Аксесуари для мандрівок.
Стратегія розробки моделей спорядження та одягу Jack Wolfskin спочатку була націлена на широке коло споживачів. Тому бренд настільки затребуваний і популярний не тільки серед затятих шанувальників outdoor і різних видів екстриму.
Jack Wolfskin пропонує спорядження та одяг як для щоденного використання та подорожей, так і придатний для гірського туризму, лижного спорту та навіть альпінізму.
Крім того, Jack Wolfskin пропонує один із найширших асортиментів дитячого одягу для outdoor.
Стабільно висока якість, приємний дизайн, функціональність та технологічність – ось чим Jack Wolfskin підкуповує своїх покупців.
Ми підемо іншим шляхом…
Коли перед Jack Wolfskin постало питання про розширення географії своїх ринків, Вовки надійшли не тривіально. Звернувши свій погляд на Туманний Альбіон і бажаючи роздобути ринок Сполученого королівства Jack Wolfskin, щоб заручитися симпатіями представників потенційного ринку, підписала трирічний спонсорський договір з англійським футбольним клубом Ліверпуль. Такого не було помічено за жодним конкурентом Jack Wolfskin!
Горді вовки. Власні напрацювання Jack Wolfskin
У своїй продукції компанія не використовує відомі всім мембранні матеріали від Gore-Tex чи Event. У Jack Wolfskin створили власні технології. Зокрема, у продукції Jack Wolfskin активно застосовується мембранний матеріал Texapore. Як і Gore-Tex, Texapore має кілька різних варіацій, що мають різні характеристики з показником водонепроникності до 20000 мм. Texapore SoftShell, крім звичайних властивостей Texapore, має ще й особливу м'якість і еластичність.
Для максимальної ефективності та легкості елементів одягу конструктори Jack Wolfskin комбінують різні види матеріалів Texapore, що дозволяє кожній окремій ділянці тіла залежно від навантаження отримувати оптимальну кількість тепла, повітря чи захисту. У найбільш схильних до впливу зовнішнього середовища бічних частинах куртки і плечах може використовуватися посилений Texapore, а ультрадихаюча Texapore Air покриває решту тіла, дозволяючи йому дихати.
Флісові вироби Jack Wolfskin мають маркування Nanuk 100 чи Nanuk 200 аналогічно Polartec. Якість флісу не поступається відомому виробнику. Напевно, тому, що волокна для Nanuk виготовляються на тому ж DuPont.
Екологічність Jack Wolfskin
Jack Wolfskin є членом організації Fair Wear Foundation та системним партнером bluesign®.
Bluesign - це суворий стандарт якості, що вимагає від виробника дбайливого ставлення до навколишнього середовища, ресурсів та здоров'я людини. Вже кілька років у європейських виробників існує тенденція переходу на екологічно чисті матеріали. Це стосується і легкої промисловості під час пошиття текстильних виробів, у тому числі якісного туристичного спорядження, а також виробництв гірських лиж та спорядження для альпінізму.
Стандарт Bluesign був розроблений у 2000 році у Швейцарії для виробників текстилю. Наявність знака Bluesign говорить про те, що вироби виготовлені з екологічно чистого матеріалу з дотриманням найвищих технічних норм.
Крім того, з 2012 року компанія Jack Wolfskin стала членом ініціативи Zero Discharge of Hazardous Chemicals (Нульовий викид небезпечних речовин).
Така коротка, але бурхлива і водночас успішна історія компанії Jack Wolfskin. Сьогодні Jack Wolfskin це більш ніж 650 людей у штаті співробітників, які працюють над тим, щоб знову і знову радувати любителів активного способу життя якісним спорядженням, що робить перебування на природі комфортним, як удома.
Jack Wolfskin
1741 товар